SZEOB Játékvár Óvodája bemutatása

Szentgotthárd és Kistérsége Egyesített Óvodák és Bölcsődeék Játékvár Óvodája
9970 Szentgotthárd, Kossuth L. u. 14.
10 gyermekcsoporttal, 240 férőhellyel
5.30 órától 17.30 óráig terjedő nyitvatartási idővel

Szentgotthárd a Rába és a Lapincs összefolyásánál, az Alpok lábánál, három határ találkozásánál fekvő, dinamikusan fejlődő kisváros. Városi rangját 1983 óta büszkén viseli. A közeli Őrség és Vendvidék természeti  szépségeivel, védett és ritka növény- és állatvilágával sok-sok látogatót vonz városunkba is. Szentgotthárd központi szerepet tölt be a Magyarország, Szlovénia és Ausztria által alkotott hármas határ vidékében, a kulturális, ipari centrum szerepét felvállalva. Városunk jelentős ipari múlttal rendelkezik, s ma is fő jellemzője a sokféle ipari tevékenység. Életében jelentős szerepet játszanak a gyárak, az üzemek. Az ipari üzemek a műszaki értelmiségnek, a szakképzett munkaerőnek biztosítanak munkalehetőséget. Közoktatási feladatait több közoktatási intézmény fenntartásával látja el. A város lakói több nemzetiséghez tartoznak, hisz élnek itt szlovének és németek is. Óvodánkat 1892-ben alapították, ma ennek jogutódjaként 1970-től ugyanazon épületben működik. Az üzemi óvodák - 1982. Kaszagyár, 1991. Selyemgyár - s a tagóvodák (2005. Rábafüzes, 2010. Rábatótfalu) megszűntével, a 2010. évi átszervezések után a Szentgotthárd és Kistérsége Egyesített Óvodák és Bölcsődék Játékvár Óvodájaként Szentgotthárd város közigazgatási területének egyetlen óvodája vagyunk. Intézményünkben a szülők igényei alapján biztosítjuk a szlovén és a német nemzetiségi óvodai nevelés feltételeit, megvalósítását.
Alapfeladataink
Az óvodai nevelés, melynek során ellátjuk

• a nemzetiséghez tartozó gyermekek óvodai nevelését (1-1 óvodai csoportban szlovén és német),
  • a kiemelten tehetséges gyermekek óvodai nevelését,
  • a hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek óvodai nevelését,
  • a sajátos nevelési igényű gyermekek óvodai nevelését, ellátását( mozgásszervi, beszédfogyatékos,egyéb pszichés fejlődési zavarral - súlyos tanulási, figyelem- vagy magatartásszabályozási zavarral - küzd).

Csoportjaink a 2022 / 2023-as nevelési évben:

Kipp - Kopp csoport nagycsoport
Tulipán csoport kiscsoport
Napsugár csoport vegyes életkorú csoport
Makk Marci csoport nagycsoport
Zsebibaba csoport középsőcsoport
Ficánka csoport nagycsoport
Kiscsillagok csoport vegyes életkorú csoport
Hétszínvirág csoport kiscsoport
Babóca csoport középső csoport